رویداد ویژه اپل امسال در سه شنبه 15سپتامبر روی می دهد،این رویداد به خاطر همه گیری کرونا به صورت کاملا مجازی برگزار می شود.
انتظار آن می رود که ویدیو هایی از پیش ضبط شده در سالن استیو جابز اپل پارک در سایت اپل پخش می شود.

شما می توانید این رویداد را به صورت آنلاین در سایت اپل دیده و در یوتیوب یا اپل tv استریم کنید.

شروع این مراسم ساعت 10 صبح به وقت محلی است ،خبرها وشایعات حاکی از آنست که در این رویداد خبری از معرفی آیفون 12 نمی باشد اما iwatch 6 و ipad air 4 معرفی می شوند.

امسال انتظار می رود که مدلی جدید از آیپد ایر ببینیم که بر طبق گزارشاتی که در ماه اخیر داده شده واخباری که به بیرون درز کرده اپل تغییرات چشمگیری بر روی این آیپد جدید داده تا شباهت زیادی به Ipad pro پیدا کند.

تصاویر دیده شده از این آیپد نشانگر آنست که صفحه نمایش آن بدون حاشیه (edge to edge) و بدون کلید home button به همراه لبه های تخت و کانکشن usb-c به جای face ID امکان touch ID در کنار آیپد قرار گرفته است.

اولین بار ایده قرار گرفتن touch ID در کنار دستگاه توسط مینگ چی کو مطرح شد که قرار بود برای I phone SE 2 که در سال 2021 معرفی می شود به واقعیت بپیوندد اما ظاهرا این امکان در آیپد ایر جدید قرار داده شده است.

در صورت صحت اخبار به بیرون درز کرده این خبرها نشانگر آنست که پیشرفت چشمگیری در آیپد مینی جدید رخ داده و فاصله اش تا آیپد سری پرو کمتر شده وشباهت بیشتری به سری پرو پیدا کرده است.

قیمت این آیپد چیزی بین 350$ و 1649$ می باشد ،علاوه بر این ظاهر مدرنی به این سری از آیپد اختصاص داده اند تا تفاوت بیشتری با سری های اولیه آیپد پیدا کند.

طبق گزارش bloomberg آیپد جدید با صفحه نمایش بدون حاشیه یکی از نقاط تمرکز رویداد فردا 15 سپتامبر می باشد،بنابراین فردا اخبار بیشتری در اختیار ما قرار می گیرد.

به جز آیپد ایر در رخداد فردا انتظار آن میرود که apple watch سری 6 معرفی شود،به طور همیشگی گمانه زنی ها نشان میدهد تمرکز کمپانی اپل بر روی امکانات سلامت سنجی می باشد و احتمالا این ساعت هوشمند جدید میزان اکسیژن خون را اندازه گیری می کند،سطح اکسیژن مناسب بین 95 تا 100 می باشد ،در صورتی که سطح اکسیژن از 80 درصد پایین تر بیاید امکان صدمه خوردن به مغز یا قلب وجود دارد،این امکان جدید مانند تکنولوژی ضربان قلب کار میکند و موقعی که از حالت نرمال خارج شود و از سطحی پایین تر بیاید به شما نوتیفیکیشن اخطار میدهد.

هم چنین امکان پیشرفت الکتروکاردیو گرام نیز میرود. از لحاظ ظاهری احتمالا فرق بسیاری با سری 4و5 نخواهد داشت ولی احتمال آن می رود که در رنگ ها و بند های جدید همراه باشد .

معرفی اپل واچ ها فقط به سری 6 محدود نمی شود و قرار است سری جدیدی جایگزین ساعت سری 3 با قیمت پایه ی 199$  شود،از آنجایی که سری 3 اپل واچ کمبود های فراوانی در امکانات سلامتی دارد و از پروسسور های S3 استفاده میکند،باعث می شود که معرفی جایگزینش بسیار جذاب باشد،طبق اخبار درز کرده احتمالا جایگزین سری 3 از لحاظ ظاهری و پروسسور شبیه سری 4 یا 5 اپل واچ هاست.

به هر حال باید تا فردا صبر کرد تا دید کمپانی اپل چه برنامه ای برای ما ترتیب داده است.

علاوه بر معرفی آیپد و اپل واچ های جدید اپل احتمالا جزئیات ios 14 ، watch os 7 و ipad os 14 و Tv os 14  را در رویداد فردا منتشر می کند.

همچنین شایعات بر این مبنی است که اپل باندل apple music را برای android application معرفی میکند،البته این اتفاق ممکنه فردا یا در رویداد نوامبر اتفاق بیفتد.

بیش از یکسال است که وعده ی هدفون های بالا سری (on head) که کاملا متمایز از برند beats متعلق به کمپانی اپل می باشد و از امکاناتی شامل شناسایی سر و گردن و تنظیم equalizer می باشد و بیشتر این محصول که احتمالا با اسم airpods studio و در دو رنگ عرضه می شود و دارای قیمت 349 $ است. 

از سال 2019 شایعاتی مبنی بر گجتی به نام airtag به گوش می رسید که احتمال دارد امسال معرفی شود . این گجت وظیفه پیدا کردن محصولاتی را دارد که با bluetooth با آن سینک شده است،ظاهرش احتمالا دایره ای وسفید است که روی آن لوگوی اپل است.

اپل هم چنین بر روی apple tv جدید و ریموت siri جدید نیز کار می کند .

خط تولید mac نیز از شروع به تغییر پروسسور های خود به apple sillicon دارد که در اولین apple sillicon mac تا آخر امسال معرفی 

می شود و احتمالا مربوط به رویداد فردا نمی باشد.