بازی هیجان انگیز Tomb Raider نه تنها در طول این 25 سال‌ طرفداران خودش را از دست نداد بلکه در روند تغییر و تحول شگفت‌انگیز و بسیار زیاد کنسول‌های بازی و کامپیوترهای شخصی کم نیاورد و همچنان به ارائه بازی و دنبال کردنداستان‌ها با گرافیک‌های بهتر ادامه داد؛ و چیزهایی هستند که احتمالاً شما در رابطه با خط داستانی بازی و شخصیت‌های آن نمی‌دانید که ما قصد دراریم آن‌هارا برای شما شفاف کنیم.

1)شخصیت محور بازی (Lara) متولد فوریه سال 1992 است. در بسیاری از شخصی‌های ساختگی بازی‌ها اصلاً تاریخ تولد و خانواده مشخصی ندارن، اما در نسخه اصلی بازی که در سال 2013 منتشر شد، Crystal Dynamics و Eidos Montreal که از شرکت‌های سازنده‌ این بازی هستند برای شخصیت لارایک تاریخ تولد در نظر گرفتن که آن فوریه 1992 بود. و درواقع در نسخه Shadow of Tomb Raider که اخرین قسمت از نسخه اولیه و اصلی آن بود و در سال 2018 منتشر شد؛ لارا درواقع 22 سا داشت.

2) لارا یک شخصیت مستقلبا استعدادهای فروان در زمینه کار و اقصاد است که یک سابقه کاری خوب و بی‌نقص دارد؛ برای مثال وی مهارت‌های بسیاری در زمینه بار سرد و گرم دارد که از آن‌ یک باریستا خوب می‌سازد، همچنین اگر در آن زمینه هم نتواند کاری کند میتواند به عنوان یک استاد باستان شناسی آسیا در دانشگاه مشغول به کار شود.

3) قبل از اینکه استودیو سازنده این بازی (Core Design) نسخه اصلی بازی را منتشر کند قرار بود اسم این شخصیت         Lara Cruz  فردی از آمریکای جنوبی با اشتیاق زیادی برای بدست اوردن تجربه‌های جدید و تازه باشد؛ اما در طی مراحل و اتفاقات تصمیم گرفتند که اسم شخصیت را به Lara Croft تغییر دهند اشراف‌زاده‌‌ای انگلیسی که نگران کثیف شدن دستانش هنگام بالا رفتن از دیوار نیست و شخصیتی جنگجو دارد که حتی مقابل T-Rexe به خوبی مبارزه می‌کند.

4)در همان بازه زمانی که قرار بود اسم این شخصیت Lara Cruz باشد؛ قرار بود او در قالب یک سرباز ارتشی معرفی شود.

5) نسخه اصلی این بازی توسط 6 برنامه‌نویس طراحی و ساخته شد؛ امروزه صدها و حتی هزاران برنامه‌نویس رده بالا وجود دارندکه می‌توان نام برد، اما در سال 1993 Core Design با پافشاری‌های زیاد 6 برنامه‌نویس را انتخاب کرد و از آنها خواست که بازی را طراحی کنند.

6) شخصیت لارا بین تمام شخصیت‌های محور بازی‌ها که زن‌های قویی بودن شخصیت قوی‌تر و رهبرتر بود. این شخصیت اولین شخصیت زن بین بازی‌های ویدیوویی جنگی نبود حتی جزء اولین‌ها هم نبود؛ اما اولین شخصیت قوی با تصویرسازیی عالی بود که هم زن بود هم شخصیت محور بازی.

7) در ساخت مجدد بازی دست Crystal Dynamics برای تغییرات آنچنان باز نبود و نمی‌توانست هرکاری می‌خواهد انجام دهد. همانطور مدیریت سابق این بازی Rich Briggs گفته بود نمی‌شود به یکباره همه چیز را در رابطه با لارا تغییر دهند و بعضی چیزها که طرفداران در رابطه با این شخصیت دوست دارند و میشناسند باید دست نخورده و به‌همان صورت باقی بماند؛ و تنها راه‌حل این بود که شخصیتی مابین Lara Croft که طرفداران می‌شناختند و چیزی که سازنده‌ها قصد داشتند طرفداران بشناسند ساخته شود.

8) در نسخه‌های جدید این بازی لارا هزاران انسان می‌کشد که خب اگر منصانه نگاه کنیم آنها برای کشتن لارا تردید نمی‌کردند و این کشتن‌ها از لارا یک قاتل نمی‌سازد چرا که صرفاً برای دفاع از خود دست به کشتن آنها می‌زند؛ هرجند که در ورژن ونسخه اولیه از سال 1996 لارا فقط 6 انسان میکشد؛ اما سایر موجودات از جمله شیرها، دایناسورها و هر جاندار دیگه‌ای که زنده از نزدیک این شخصیت رد میشد خوش‌شانس به‌حساب نی‌آمد.

9) در سال 1996 که شرکت Sony اولین کنسول بازی خود (PlayStation) را ارائه کرد، با اینکه این بازی در کنسول‌ها و پلت‌فورم‌های مختلفی ارائه شده‌ بود سونی اعتقاد داشت که این بازی کیفیت لازم برای ارئه در کنسول وی را ندارد و با آنها همکاری نخواهد کرد.

10) Crystal Dynamics جدا از تغییرات ظاهری که برای تصویر سازی بهتر در شخصیت لارا انجام داد، در میزان مهماتی که حمل می‌کند نیز تغییراتی ایجاد کرده است؛ برای مثال کلت دوتایی که امضای این شخصیت هست و به‌صورت نامحدود پر بود را با کمان که نمایانگر روح و ذات درونی لارا در داستان اصلی است عوض کرد. Noah Hughes کارگردانی خلاق در رابطه با طراحی بازی اعتقاد داشت که تعویض کلت‌ها با کمان برای این شخصیت به‌عنوان امضاء شخصی لارا قابلیت اجرای حرکات در مبارزه‌هارا خیلی باکیفیت‌تر کرده است.

منبع : shacknews.com