تفاوت اصلی بین این دو ایرپاد قابلیت حذف نویز است که همچنان در سری گران‌تر و پرچم‌دار وجود داشت؛ هرچند که این سری از ایرپاد به لطف پیشرفت و بهینه‌سازی زیرساخت همچنان کیفیت صدای بهتری را نسبت به ایرپاد نسل دوم ارائه می‌دهد.

AirPods 3 ساختار ظاهری‌اش بسیار مشابه نسل پرو از ایرپادهای Apple است؛ گوشی‌های AirPds 3 نسبت به گوشی‌های هردو نسل قبلی ایرپاد (Airpods 1 و AriPods 2 ) باریکتر و کوتاه‌تر است؛ اما نه به اندازه‌ی AirPods 3. AirPods 3 نیز مانند سری Pro ایرپادها در برابر آب و عرق مقاوم است و این قابلیت خوبی که باتوجه به قیمت مناسب‌تر آن نسبت به AirPods pro دارد این ایرپاد را گزینه خوبی در میان انتخاب‌های فراوان که وجوود دارند می‌کند. این قابلیت امکان استفاده از این ایرپادها هنگام تمرین‌های ورزشی بدون نگرانی خراب شدنشان را به کاربر می‌دهد.

مانند گوشی‌های این ایرپاد کیس این سری از ایرپادها هم چیزی بین ایرپادهای استاندارد، نسل قبل و سری پرو ایرپادهای Apple است؛ کیس AirPods 3 کوتاه‌تر و عریض‌تر از ( AirPods 1 و AirPods 2 ) است؛ اما همچنان کیس AirPos Pro نسبت به سایر ایرپادها پهن‌تر است. AirPods 3 قابیت شارژ وایرلس، شارژ از طریق MagSafe و یا از طریق کابل شارژ خودش را دارد که این توجه بسیاری از کاربران را جلب کرد.

یکی دیگر از شباهت‌های بیشمار AirPods 3 به AirPods pro پایه‌های کوتاه گوشی‌های آن است، قابلیت Force Touch سنسور کارآمدی که به شما اجازه کنترل صدا و فعال کردن Siri را می‌دهد نیز در این سری ایرپاد وجود دارد.

از بزرگترین تفاوت‌های این دو ایرپاد میتوان به سری‌های سیلیکونی آن در AirPods pro اشاره کرد که در سه اندازه کوچک، متوسط و بزرگ در اختیار کاربران قرار می‌گرفت در AirPods 3 به‌طور کلی حذف شده و نیازی به آنها نیست. همچنین AirPods 3 با وزن 0.15 اونس نسبت به سری Pro آن با وزن 0.19 اونس سبک‌تر است.

در AirPods 3 برخلاف AirPods Pro گزینه حذف نویز و این قابلیت که شما بتوانید همزمان با استفاده از ایرپاد صدای اطراف را بشنوید (transparency mode) وجود ندارند؛ اما قالیت‌هایی مانند صدای سه_بعدی و سازگارسازی صداها با گوش شما (adaptive EQ) در AirPods 3 وجود دارند.

در زمینه پردازنده و طول عمر باتری پردازنده به کار رفته در AirPods 3 همان پردازنده و چیپستی است که  AirPods Pro به کار رفته؛ اما از لحاظ باتری طول عمر AirPods 3 بیشتر از سایر ایرپادهای نسل‌های قبل Apple است. به گفته این شرکت گوشی2های این ایرپاد با یکبار شارژ تا 6 ساعت و اگر گزینه صدای سه_بعدی روشن باشد تا 5 ساعت؛ و هنگام مکالمه تلفنی 4 ساعت شارژ را نگه می‌‌دارند.

منبع: www.cnet.com