برای انتخاب راحت‌تر لب‌تاپ در سال 2021 سایت : ANDORIDAUTHORITY یک ارزیابی انجام داده‌است که شما وابسطه به احتیاج و استفاده خود دستگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید؛ این سایت درکل نیازهای کاربران‌را به 5 دسته کلی تقسیم کرده است، که این 5 دسته عبارتند از: 

1-(Mid_range/میانرده)   2-(High_end/پرچمدار)   3-(Chromebooks)   4-(Gaming/مناسب‌برای گیمرها)   5-(Business/مناسب برای تجارت).

1.بهترین لپ‌تاپ‌های Mid-range (میان‌رده):

یکی از سخت‌ترین انتخاب‌ها مرتبط به این دسته است؛ و بیشتر تصمیم‌گیری وابسطه به برندی که می‌خواهید انتخاب کنیده و این سایت در این دسته دستگاه‌هایی با سیستم‌عامل macOS و ویندوز را مناسب دیده و دستگاه‌هایی که سیستم‌عامل Chrome OS دارند را به صورت جداگانه بررسی کرده‌است. این دسته برای کسانی است که دستگاه خوبی می‌خواهند اما با قیمت‌های تقریباً مناسب:

-انتخاب‌ها:

(1.)_ HP Envy 13t : 

(2.)_ Asus Vivobook S13 : 

 (3.)_ Microsoft Surface Pro 7 :

(4.)_ MacBook Air (M1 Chip) :

2.بهترین لپ‌تاپ‌های High-end (پرچم‌دار):

اگر شما محدودیت مالی برای خریدتان ندارید پس گزینه‌های شما می‌تواند از این دسته باشد؛ که انتخاب‌های بسیار خوبی برای کابرانی است که می‌خواهند استفاده روزانه از دستگاهشان داشته باشند؛ این دستگاه‌ها شامل پردازنده‌هایی قویی و کیفیت ساختی درجه یک هستند؛ این لپ‌تاپ‌ها نشانگر پتانسیل واقعی کامپیوترهای همراه هستند:

-انتخاب‌ها:

(1.)_ Microsof Surface Pro X : 

(2.)_ HP Spectre X360 : 

(3.)_ Dell XPS 13 : 

(4.)_ Dell XPS 15 : 

(5.)_ Samsung Galaxy Book Pro 360 : 

(6.)_ MacBook Pro 13-inch(M1 Chip) : 

3.بهترین لپ‌تاپ‌های Chromebook :

اگر شما دنبال دستگاهی سبک که پردازنده سریعی داشته باشد، هستید؛ Chromebook بهترین گزینه شماست؛ سیستم‌عامل این لپ‌تاپ‌ها Chrome OS با پشتیبانی از نرم‌افزارهای Google است که این دستگاه را کارآمدتر می‌کند؛ و این به این معنا است که این لپ‌تاپ‌ها برای استفاده‌ی سنگین و مشغال خاص کارآمد نیستند؛ هرچند در کارهای روزانه و معمولی مانند استفاده از مرورگر و نمایشگری واضح به خوبی عمل می‌کند.

-انتخاب‌ها:

(1.)_ Google Pixelbook GO :

(2.)_ Lenovo Chromebook Duet :

(3.)_ Asus Chromebook Flip C436 : 

4.بهترین لپ‌تاپ‌ها برای گیمینگ:

اگر تجربه بازی با لپ‌تاپ‌های استاندارد معمول را داشته‌باشید، حتماً در جریان هستید که این‌کار چقدر سخت است. دستگاه معمول شما ساختار درونیش برای شرایط گیمینگ تنظیم نشده‌است، اما معیارهای انتخاب لپ‌تاپ برای گیمینگ؛ پیشرفته‌بودن GPUها و CPUها و همچنین میزان مناسبی برای نور RGB است.

-انتخاب‌ها:

(1.)_ Razer Blade 15 RTX :

(2.)_ Asus ROG Zephyrus G14 :

(3.)_ Alienware x17 :

5.بهترین لپ‌تاپ‌ها برای مدریت مشاغل (Business) :

برای مدت طولانی در ساخت این نوع لپ‌تاپ‌ها بیشتر روی کارکردشان تمرکز شده‌است و توجهی به ظاهر آنها نشده‌؛ اما امروزه اون دسته از دستگاه‌ها درحال ناپدیدشدن هستند وجای خودشان را به لپ‌تاپ‌های پرچم‌دار با سخت‌افزار قدرتمند می‌دهند.

-انتخاب‌ها:

(1.)_ HP Elite Dragonfly G2 :

(2.)_ Lenovo  ThinkPad X1 Carbon :

(3.)_ MacBook Pro 16-inch : 

منبع: Android Authority .