تکنولوژی متاورس تجربه‌ای مشابه به ترکیبی از تجربیات اجتماع آنلاین امروزی که گاهاً سه بعدی هم می‌شود و به شما تجربه دنیای فیزیکی را می‌دهد است. این به شما امکان می‌دهد حتی زمانی که نمی‌توانید با هم باشید، حس‌وحال کنار هم بودن را داشته باشید و تجربیات خودتان را با یکدیگر به اشتراک بگذارید و یا حتی کارهایی را انجام دهید مه در دنیای فیزیکی قادر به انجام آن نبودید. این تحول بعدی در حیطه فناوری‌های اجتماعی است و طبق گفته مارک زاکربرگ فصل جدید برای شرکتش در آستانه‌ی آغاز است.

مارک زاکربرگ در نامه‌ای به بنیانگذاران این شرکت در رابطه با جزئیات این تغییر گفت: 

-مروزه ما به عنوان یک شرکت رسانه های اجتماعی دیده می شویم. فیس بوک یکی از پرکاربردترین محصولات فناوری در تاریخ جهان است. این برند یک رسانه اجتماعی نمادین است.

-ساختن اپلیکیشن های اجتماعی همیشه برای ما مهم خواهد بود و همیشه چیزهای بیشتری برای ساختن وجود دارد. اما به‌صورت کلی این همه کاری نیست که ما انجام می دهیم. ما فناوری‌ها را در DNA خود می‌سازیم تا مردم را دور هم جمع کنیم. متاورس قدم بعدی در برقراری ارتباط با افراد است، درست مانند شبکه های اجتماعی زمانی که ما شروع به کار کردیم.

-در حال حاضر نام تجاری ما به قدری با یک محصول مرتبط است که احتمالاً نمی تواند نمایانگر تمام کارهایی باشد که امروز انجام می دهیم، چه برسد به آینده. با گذشت زمان، من امیدوارم که ما به عنوان یک شرکت متاورس دیده شویم و من می‌خواهم کار و هویت خود را بر چیزی که در حال ساختن آن هستیم ثبت کنم.

-ما به تازگی اعلام کردیم که در حال ایجاد یک تغییر اساسی در شرکت خود هستیم. ما اکنون به عنوان دو بخش مختلف به کسب و کارمان نگاه می کنیم و در مورد آن گزارش می دهیم: یکی برای خانواده برنامه هایمان و دیگری برای کارمان در پلتفرم های آینده. کار ما روی متاورس فقط یکی از این بخش ها نیست؛ متاورس همزمان تجربیاتی از تکنولوژی و ارتباطات اجتماعی را دربر می‌گیرد. و همانطور که در حال گسترش چشم انداز خود هستیم  زمان آن است که یک نام تجاری جدید برای خود انتخاب کنیم. 

برای نشان دادن اینکه چه کسی هستیم و آینده ای که امیدواریم بسازیم، مفتخرم که شرکت ما نیز اکنون عضوی از متاورس است.

منبع: iClarified.com