ماه پیش "DXOMark" نتیجه بررسی دوربین iPhone 13 Pro را منتشر کرد،که بیان‌گر برتری این گوشی پرچم دار نسبت به پرچم دار سال پیش یعنی iPhone 12 Pro بود. 

همچنین هم‌اکنون این شرکت دوربین iPhone 13  را بررسی کرد، که حتی دوربین این گوشی هم از دوربین پرچم دار سال پیش این کمپانی که iPhone 12 Pro بود برتر است.

"DXOMark" همچنین توضیح داد که این رتبه بندی شامل قسمت عکسبرداری و فیلمبرداری میشود که در قسمت  عکسبرداری iPhone 13 رتبه 138 را دارد که یک امتیاز از iPhone 12 Pro بیشتر است و در قسمت فیلمبرداری iPhone‌13 با رتبه 117 از iPhone 12Pro پیشی گرفت، که این برتری در هر دو دسته به iPhone 13 کمک شایانی کرد. از طرفی دیگر امتیازی خوب "55"در رتبه بندی بخش زووم را کسب کرد.

از نظر ساختار دوربین iPhone 13 به‌طور اختصاصی طرحی را ارضه نکرده است، اما نسبت به دوربین‌های گوشی‌های نسل قبل  خود پیشرفت چشم گیری داشته است. نسخه اولیه این سری از گوشی‌های Apple یعنی "iPhone 13 و iPhone 13 mini"با اندازه سنسور پرچم دار نسل قبل یعنی "iphone 12 Pro Max و iPhone 12 Pro" عرضه شده است و هم زمان از تکنولوژی "Dual-Pixel" بجای "PDAF" برای فوکوس خودکار استفاده کرده است و نور از طریق دیافراگم 1/6 وارد لنز میشود. و همچنین تکنولوژی اولترا واید استفاده شده در نسخه اولیه امسال همان تکنولوژی استفاده شده در سری گوشی‌های iPhone 12 است.

همانطور که میتوانید تصور کنید "iPhone 13 و iPhone 13 mini" از یک مدل دوربین بهره‌مند هستند و "DXOMark" نیز آن‌را تایید کرده است، پس انتخابتان تاثیری بر کیفیت دوربین شما نخواهد داشت.

"DXOMark"همچنین دوربین‌های این سری از گوشی‌های Apple را بابت کیفیت رنگ تحسین میکند که به شما قابلیت عکسبرداری با کیفیت‌تری در حالت پرتره میدهد.

از طرفی منتقدین معتقدند که کمبود لنز "telephoto" محدودیت‌هایی را برای عکاسی در فاصله‌های متوسط تا زیاد ایجاد کرده است. همچنین "DXOMark" به نویزهایی درون ویدیوو به‌خصوص در نورهای کم و زمانی که تضاد نوری زیاد است اشاره کرد.

دوربین گوشی‌های "iPhone 12 Pro Max و iPhone 13 و iPhone 13 mini" دربین دوربین تمام گوشی‌های هوشمند رتبه 10 را دارند.

منبع سایت 9to5Mac