بعضی از طرفداران اپل و به‌طور قطع بسیاری از منتقدین این کمپانی را به‌دلیل خط تولید گوشی‌های همراه جدیداش که تغییرات  کافی نداشت تابتواند متقاضیان را به شوق آورد به شدت مورد نقد قرار داده‌اند.
درهمین حین iPad mini 6 به خوبی در رعایت مقررات در تغییرات درخشید؛ اما درنهایت باعث دشوارتر شدن خرید این دستگاه شد تاحدی که قیمت به صرفه‌ای برای خریدارهای جدید نبود.
به نظر میرسد "Apple" قصد دارد تولید iPhone 13  را به‌طور کامل تا بهار 2022 که زمانی است که سری سوم "iPhone SE" رونمایی میشود ادامه دهد؛ که این یک زنگ خطر برای سری دوم گوشی "iPhone SE" می‌باشد.
سری گوشی‌های "SE" همیشه یاداور نسخه‌های قدیمی برای ما بوده است؛ مانند اولین "iPhone SE" که در سال 2016 عرضه شد که یادآور "iPhone 5s"  بود؛ و "iPhone SE" که سال 2020 تولید شد باتوجه به ظاهر "iPhone 6" تولید سال 2014 بود؛ و با شیوه‌های خاصی که اپل برای ایجاد تغییرات دارد به نظر میرسد "iPhone SE" سری سوم (2022) فعلا تغییرچشم‌گیری نخواهدشد.

براساس سایت blog Mac Otakara ژاپن صفحه نمایش "iPhone SE 3" همچنان (4.7-inch) و از نوع رتینا می‌باشد درست مانند "iPhone SE 2" ؛ همچنین از همان دکمه Touch ID در صفحه استفاده شده، چیزی که به‌طور کامل از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اپل حذف شد؛ لازم به ذکر نیست که سری جدید iPhone SE دقیقا با ظاهری یکسان با سری قبلی و شاید حتی باطنی یکسان عرضه خواهدشد.

منبع سایت معتقد است چشم‌گیرترین تغییر در این گوشی استفاده از چیپست "A15 Bionic" می‌باشد و اضافه کردن قابلیت 5G که برای اولین بار در سری‌های SE مشاهده می‌شود؛ و قیمت گذاری بر مبنای همیشگی این دسته از گوشی‌ها صورت خواهد گرفت، این گوشی بدون شک معقول‌ترین قیمت‌گذاری در بین گوشی‌های 5G اپل در سالاینده را خواهد داشت. مزیت قیمتی این گوشی این توانایی را به آن می‌دهد که با گوشی‌های میان‌رده 5G وارد رقابت بشود مخصوصا باسری گوشی‌های Galaxy A از برند سامسونگ.

منبع: slashgear.com