عملکرد جدید صفحه کلید در کلیدهای میانبر عبارت است از؛ Siri , Spotlight , dictation و Do Not Disturb به‌اضافه‌ی کلید میانبرهای سابق یعنی؛ display brightness , media playback , volume و...؛که این کلیدها به جای Touch Bar  که در سری MacBook Pro در اندازه‌های 14-inch و 16-inch پنج سال بعد از معرفی حذف شد. Apple هیچ اشاره‌ی مستقیمی به دلیل حذف شدن Touch Bar نکرد؛ اما در طول کنفرانس اشاره داشت که بازگشت صفحه کلید فیزیکی حس خوب و آشنای کار کردن با کلیدهای مکانیکال را به طرفداران و علاقه‌مندان استفاده از مک بوک‌های پرو دارد. 

کیبوردهای جدید MacBook با آلیاژی سیاه رنگ از آلومینیوم احاطه شده‌است؛ که در گذشته اینها قالباً به رنگ‌های silver و یا space gray و از جنس خود آلومینیوم بود. 

در همین حین که بعضی از کاربران از حذف شدن Touch Bar بسیار ناراحت و ناامید شده‌اند MacBook Pro نسل جدید با برگرداندن پرت‌های پایه همچون HDMI , SD card slot , MagSafe باعث خوشنودی بسیاری دیگر از کاریران شد. مک بوک‌های پرو جدید در اندازه‌های 14inch و 16inch همچنین نسل جدیدی از نسل چیپ‌های "M1 pro و M1 Max" و نمایشگر mini-LED با پردازنده سازگار با توانایی 120Hz و... .

منبع : macrumors