گفته شده که سری شیائومی 12 ماه آینده وارد بازار خواهند شد؛ که گویا بالا آمدن سیستم‌عامل این سری از گوشی‌های شیائومی قرار است شبیه به سری Mi 11 باشد. یکی از افشاگران این مژده را به کاربران داد که در سری 12 شیائومی قرار است؛ گوشیی با نام Xiaomi 12X و با ظاهری جمع‌ و جورتر و خوش‌ دست‌تر را مشاهده کنیم.

یکی از منابع اطلاعاتی به نام  " Kacper Skrzypek " گوشی Xiaomi 12X را در لیست IMEI گوشی‌ها مشاهده کرد. در راستای همین اطلاعات شماره مدلی که برای این گوشی وجود داشت ( هرشماره و حرف گویای یک مشخصه خاص از گوشی است.) "2112123AG" است، که حرف آخر این سریال نشان دهنده مکانی است که سازنده‌ها برای عرضه این گوشی در نظر دارند و در این مورد حرف "G" به معنای جهانی (Global) می‌باشد. 

" Kacper Skrzypek " همچنین اعتقاد دارد که این گوشی قابلیت‌هایی از جمله پردازنده اسنپ‌دراگون 870، صفحه نمایش 120هرتزی OLED (FHD+) و همچنین دوربین اصلی 50مگاپیکسلی را دارا خواهدبود؛ که این قابلیت ها همه شبیه مشخصات Xiaomi 11X هستند غیر از دوربین اصلی که در سری 11 این نوع از گوشی 48مگاپیکسل بود.

باتوجه به همه اینها ابعاد این گوشی شاید جالب‌ترین قسمت Xiaomi 12X باشد؛ صفحه نمایش این گوشی 65.4*145.4 میلی‌متر است؛ که این جای نگرانی دارد که حاشیه صفحه نمایش آنقدری بزرگ نباشد که صفحه نمایش را خیلی کوچک کند زیرا که در این صورت کاربران شاهد کوچکترین گوشی پرچم‌دار شیائومی در تمام این سال‌ها خواهند بود.

ناگفته نماند که قیمت Xiaomi 12X یکی‌دیگر از اطلاعاتی در رابطه با این گوشی است که برای همه مجهول است؛ اما استفاده از اسنپ‌دراگون870 برای پردازنده در این گوشی به ما نشان میدهد که قیمت این گوشی قرار است کمتر از سایر پرچم‌داران این شرکت باشد. برای مثال گوشی Poco F3 که مشخصات مشابه بسیاری با این گوشی دارد با قیمت 349یورو عرضه شد، منتهی اگر سایر مشخصات این گوشی از قبیل طول عمر باطری (شارژ سریع و باطری بزرگ‌تر) و دوربین‌های رده بالا باشد انتظار میرود که تاثیر معکوس بر قیمت این گوشی بگذارد و قیمت آن‌را نسبت به سایرین بیشتر کند.

منبع: Androidauthority.com